Social media w XX wieku

Social media w XX wieku

Zarówno technologia telefonu, jak i radia jest z nami do dzisiaj pomimo tego, że opracowaliśmy je 200 lat temu. Obecne wersje są coraz bardziej zaawansowane i dodajemy do nich nieznaczne usprawnienia. Z każdą nową generacją spodziewamy się coraz ciekawszych modernizacji w zakresie komunikacji. Godne uwagi jest to, że wraz z telefonem i radiem nastąpił ogromny przełom na całym świecie. Wszystko dlatego, że był to pierwszy raz, gdy komunikowaliśmy się na tak ogromne odległości. Nigdy wcześniej tego nie doświadczyliśmy, zatem było to coś nietypowego wśród wydarzeń na świecie.

Jakie zmiany nastąpiły w XX wieku?

Jeśli chodzi o historię mediów społecznościowych, godne uwagi są przede wszystkim zmiany, które zaobserwowaliśmy w XX wieku. To właśnie w tym okresie ludzkość postawiła na jak najbardziej dynamiczny rozwój wszelkich mediów. Niezależnie od tego, czy były to maszyny techniczne, niosące informacje, czy też te, które ułatwiają nam komunikację. W połowie XX wieku naukowcy opracowali zdalne połączenie między pierwszymi komputerami. W ten sposób opracowaliśmy ideę internetu, która jest najbardziej zaawansowanym wynalazkiem naszych czasów. Co więcej, nieustannie ewoluuje. Najwcześniejsze formy poczty elektronicznej stworzyliśmy już 50 lat temu. Spójrzcie, jak ten czas szybko leci. Już 40 lat temu jako ludzkość znacznie udoskonaliliśmy technologię internetową. Dlatego też dziś cieszymy się wieloma udogodnieniami. Komputery domowe z czasem stawały się coraz bardziej powszechnymi urządzeniami. Praktycznie każdy miał je w domu. Dziś widzimy tego efekty. Pierwsze czaty internetowe powstawały za granicą w 1988 roku. Cieszyły się wysoką popularnością do końca XX wieku.

Social media w końcówce XX wieku

Pierwszy nieco bardziej rozpoznawalny serwis społecznościowy powstał tak naprawdę w 1997 roku. Oznacza to, że już 24 lata temu mieliśmy pewnego rodzaju namiastkę social mediów znanych z dzisiejszych czasów. W pewnym sensie był podobny do Facebooka. Za pośrednictwem tego serwisu umieszczaliśmy informacje o sobie i nawiązywaliśmy znajomości z innymi użytkownikami w sieci. 1999 rok był owocem powstawania pierwszych stron z blogami. Na nich panowała prawdziwa dowolność. Ponieważ na blogu każdy umieszczał, co tylko mu odpowiadało, stworzyliśmy zalążki sensacji social mediów. W rzeczywistości ta sensacja pozostała z nami do dziś i kultywują ją sieci, takie jak Instagram, Facebook, czy też Twitter.