Dlaczego warto wybrać monitor Odyssey OLED G9?

Dlaczego warto wybrać monitor Odyssey OLED G9?

Jesteś profesjonalnym graczem? A może sięgasz po ten rodzaj rozrywki jedynie od czasu do czasu, ale chcesz czerpać z niej jak najwięcej wrażeń? W takim wypadku warto rozważyć profesjonalny monitor Odyssey OLED G9. Dlaczego właśnie ten model będzie dobrym wyborem dla gracza? I jaką przewagę mają monitory gamingowe nad standardowymi modelami? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Czym różnią się monitory dla graczy od tradycyjnych modeli?

W przypadku monitorów gamingowych warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, dzięki którym rozgrywka w grze będzie mogła dostarczyć Ci jeszcze więcej wrażeń. Chodzi przede wszystkim o rozmiar i rozdzielczość, czas reakcji, częstotliwość odświeżania oraz funkcje i technologie dedykowane graczom. Podczas gdy do biura najczęściej wybiera się modele 24- czy 27-calowe, monitor 49” gamingowy, to coraz chętniej wybierany model wśród graczy. Duży ekran w połączeniu z rozdzielczością minimum 4K pomoże Ci dostrzec jeszcze więcej szczegółów. Warto jednak wiedzieć, że zarówno rozmiar ekranu, jak i jego proporcje, powinny być dostosowane do rodzaju gier, które najczęściej wybierasz. Podczas gdy dla graczy esportowych najważniejszy będzie krótki czas reakcji, wysoki klatkaż i format 16:9, fani wyścigów chętniej będą sięgać po proporcje 21:9 czy 32:9. Ultraszeroki ekran posiada np. monitor Odyssey OLED G9.

Warto też wspomnieć, czym są parametry, takie jak częstotliwość odświeżania ekranu oraz czas reakcji. Pierwsza wartość informuje o tym, ile obrazów jest w stanie wyświetlić monitor w ciągu jednej sekundy. Im wyższa wartość, tym płynniejszy będzie obraz. Czas reakcji matrycy to z kolei czas, w jakim matryca wyświetlacza zmienia kolor piksela. Oba te parametry mają duże znaczenie dla płynności rozgrywki.

Już od jakiegoś czasu na rynku znajdziesz monitor gamingowy zakrzywiony. Jest on stosowany zwłaszcza w dużych ekranach, w których istnieje ryzyko zniekształcenia obrazu na krawędziach. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest bardziej immersyjna rozgrywka – gracz może lepiej wczuć się w grę. Ze względu na to, że monitor w każdym punkcie ma taką samą odległość od oczu, Twój wzrok jest mniej narażony na szybsze męczenie się.

Monitor Odyssey OLED G9 – jakie ma zalety?

Monitor dla gracza Odyssey to model z 49-calowym ekranem o zakrzywieniu 1800R. Ma on wiele cech, które mogą być przydatne zwłaszcza dla graczy. Do najważniejszych należą: czas reakcji 0,03 ms*, odświeżanie na poziomie 240 Hz, ultraszeroki format 32:9, podświetlenie Core Lighting, a także funkcja FreeSync Premium Pro.

Zastosowano tutaj matrycę OLED, która oferuje niezwykle jasną biel, głęboką czerń oraz kontrast na bardzo wysokim poziomie. Monitor dla gracza Odyssey posiada rozdzielczość DQHD, która oferuje ostry i szczegółowy obraz. Dodatkowo dzięki zakrzywionemu monitorowi i podświetleniu Core Lighting, które dostosowuje się do barw wyświetlanych na ekranie, możesz poczuć, że jesteś częścią całej rozgrywki.

Monitor Odyssey OLED G9 to świetny wybór dla graczy, którzy doceniają przede wszystkim wysoką jakość obrazu, niski czas reakcji oraz wiele opcji przeznaczonych tylko dla fanów gier.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

* GTG* „0,03 ms” jest zakresem średniego czasu reakcji między 0,01 do 1,00 ms ograniczonych do liczby całkowitej.* W oparciu o GTG mierzone w wewnętrznych warunkach testowych. Wyniki mogą się różnić w zależności od wyświetlanych treści i ustawień monitora (wymaga ustawienia „trybu ekstremalnego”).* GTG (Gray to Gray) mierzy czas, w którym piksel monitora zmienił się z jednej wartości szarości na drugą.