Jak i kiedy powstały social media?

Jak i kiedy powstały social media?

Nie jest żadną tajemnicą, że my ludzie, jesteśmy zwierzętami społecznymi. Jako gatunek, który przebywa wśród innych, lubimy kontakty międzyludzkie. Z czasem dla wielu z nas rozmowy twarzą w twarz stały się niemożliwe. Zatem szukaliśmy rozwiązania za pośrednictwem technologii. Opracowaliśmy naprawdę wiele kreatywnych rozwiązań. Historia mediów społecznościowych zadziwi wielu z was. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, kiedy i jak to wszystko się zaczęło? Prawdopodobnie nie! Zatem zapraszamy do krótkiej lektury. Ponieważ korzenie mediów społecznościowych sięgają znacznie dalej, niż się spodziewamy, będziecie zadziwieni kilkoma faktami. W rzeczywistości tak świeży trend, jak na przykład Facebook jest wynikiem wielu wieków rozwoju dawnych mediów społecznościowych.

Jak wyglądały social media przed 1900 rokiem?

Najwcześniejsze metody komunikowania się na dalekie odległości wykorzystywaliśmy od bardzo dawna. Wystarczy, że spojrzymy na listy. Wczesne usługi pocztowe znaliśmy już w antyku, co zadziwia wiele osób. Prymitywny system przesyłania korespondencji z czasem stawał się coraz bardziej zaawansowany. W końcu dotarliśmy do elektronicznych wiadomości, które są z nami od kilku dekad. Jednak etapów rozwoju było więcej. Dlatego wspomnimy o kilka istotnych. Na przykład w 1792 roku wynaleźliśmy telegraf. Dzięki niemu ludzkość zmodernizowała komunikację. Wiadomości telegraficzne były krótkie. Ich zaletą była prędkość, z którą je dostarczaliśmy, ponieważ były szybsze od jeźdźca na koniu.

Dalej było tylko ciekawiej, ponieważ w 1865 opracowaliśmy pocztę pneumatyczną. Tak naprawdę nie była zbyt popularna poza bankowością, jednak miała pewne miejsce w historii. Godne uwagi jest to, w jaki sposób działała. Poczta pneumatyczna wykorzystywała podziemne rury w celu wysyłania wiadomości pod wysokim ciśnieniem. W ostatniej dekadzie 19 wieku opracowaliśmy telefon i radio.