Bateria w telefonie – kiedy należy ją wymienić?

Bateria w telefonie – kiedy należy ją wymienić?

Bateria w telefonie sprawia, że urządzenie może działać przez długi okres czasu bez konieczności ładowania. Po pewnym czasie traci jednak swoje właściwości, w konsekwencji niezbędna okaże się wymiana. Jak wydłużyć pracę baterii i kiedy warto zdecydować się na jej wymianę w telefonie?

Jak wydłużyć pracę baterii?

W bateriach absolutnie najważniejsza jest pojemność. Wartość podawana jest mAh, czyli w miliamperogodzinach. Teoretycznie im jest ona większa, tym dłużej powinien działać smartfon na baterii. Z praktycznego punktu widzenia nie do końca tak jest. Długość pracy na jednym naładowaniu zależy od kilku czynników. Przykładem jest chociażby to, w jakich warunkach korzystamy ze smartfonu, a także jak intensywnie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby One Plus 7 Pro bateria działała jeszcze dłużej. Zacznijmy od absolutnie podstawowych czynności – zmniejszmy jasność ekranu, wyłączmy podstawowe funkcje (mowa o Bluetooth, WiFi, GPS). Zamknijmy programy, które działają zupełnie niepotrzebnie w tle. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć tryb oszczędzania baterii.

Kiedy warto zdecydować się na wymianę baterii w telefonie?

One Plus 7 Pro bateria powinna być wymieniona, jeśli występują pewne podstawowe objawy jej zużycia. Czynność powinna być wykonana, jeśli urządzenie rozładowuje się stosunkowo szybko, jednocześnie zbyt intensywnie się nagrzewa. Niekiedy urządzenie nie będzie chciało się uruchomić bez ładowarki – jest to również jednoznaczny sygnał. Zaalarmować powinna nas również sytuacja, w której urządzenie wyłącza się, gdy dochodzi do zmian temperatury. Jeśli natomiast One Plus 7 Pro bateria puchnie, wówczas niezwłocznie należy udać się do serwisu w celu wymiany.

Jak powinniśmy ładować baterię w smartfonie?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na kondycję baterii ma sposób jej ładowania. Kluczowe jest, by używać oryginalnych komponentów – są one dołączone w pudełku, do zestawu. Zalecane jest częste i krótkie ładowanie. Nie czekajmy, aż bateria rozładuje się do zera. Specjaliści doszli do wniosku, że One Plus 7 Pro bateria będzie najbardziej wytrzymała, jeśli jej ładowanie będziemy przerywać na poziomie od 80 do 90 procent. Unikajmy również sytuacji, w której bateria nagrzewa się zbyt intensywnie.