Kontrola rodzicielska na TikToku

Kontrola rodzicielska na TikToku

Użytkownicy TikToka to przede wszystkim młode osoby. Mimo tego, twórcy aplikacji postanowili postawić na bezpieczeństwo dzieci w internecie zamiast na popularność. Wprowadzili blokadę rodzicielską.

TikTok jako dwie podstawowe zasady swojego funkcjonowania wskazał właśnie bezpieczeństwo i zabawę. O ile z tym drugim jest dużo łatwiej, to zachowanie pełnego bezpieczeństwa z taką liczbą małoletnich użytkowników jest dużo trudniejsze. Twórcy aplikacji postanowili zastosować radykalne środki. Utworzyli zapory bezpieczeństwa o nazwie Family Safety Mode, które umożliwia opiekunom małoletnich pełną kontrolę nad nimi.

Na czym będą polegały zmiany?

Modyfikacje w aplikacji będą obejmowały trzy obszary: czas, który dzieci spędzają na używanie jej, treści jakie przeglądają oraz bezpośrednie wiadomości, które mogą być do nich wysyłane. Rodzice będą mogli kontrolować, ile godzin nieletni używają TikToka, będą również mogli zakryć te treści, które uważają za nieodpowiednie dla ich pociech. Ostatnia funkcja pozwoli na ograniczenie niechcianych kontaktów, które ktoś obcy mógłby nawiązać z dzieckiem. Wszystko to można uruchomić jednym kliknięciem w funkcję Family Safety Mode, która znajduje się w ustawieniach aplikacji.