Popularne polskie filmy na Netflixie – 7 przykładów

Popularne polskie filmy na Netflixie – 7 przykładów

Na Netflixie można znaleźć różnej kategorii popularne polskie filmy. Możemy tam obejrzeć komedie, biografie, wątki historyczne a nawet kino familijne czy filmy gangsterskie.

  1. „Wołyń” jest to historia o miłości Polki do Ukraińca, na którą niestety nie zgadza się ojciec dziewczyny. Mężczyzna ma już inne plany wobec swojej córki, gdyż chce wydać ją za mąż za bogatego wdowca. Kiedy Ona myślała, że gorzej być już nie może, wybuchła wojna.
  2. „Boże Ciało” opowiada o chłopaku, który został warunkowo zwolniony z poprawczaka, odkrywa w sobie powołanie. W jednym z Kościołów zaczyna nielegalnie pełnić posługę kapłańską. Jego nietypowe metody głoszenia Słowa Bożego ekscytują lokalną społeczność, która pomimo religijności skrywa w sobie wiele mroku.
  3. Kler” opowiada o losach trzech księży, których drogi po raz kolejny się skrzyżowały, ponieważ już kiedyś połączyła ich trudna przeszłość. Jeden z nich marzy o dojściu na sam szczyt kościelnej hierarchii, drugi jest wiejskim proboszczem, a ostatni mierzy się z kryzysem w swojej karierze, tracąc zaufanie swoich parafian.
  4. „Róża”w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego wielokrotnie zostawała nagrodzona tytułem najlepszego polskiego filmu. Mamy tutaj opowieść o miłości niemożliwej, która dała sobie szansę się narodzić. Miłość ta połączyła byłego żołnierza AK i wdowę po innym żołnierzu. Ich słabe początku przemieniają się w coś więcej.
  5. „Zimna wojna” jest to tytuł nominowany do Oskarów. Jego bohaterami są członkini zespołu ludowego oraz uzdolniony kompozytor. Połączyło ich zgubne uczucie. W filmie można usłyszeć muzykę, która towarzyszy widzowi w seansie i jest w klimacie powojennej Francji.
  6. „Jak zostałem gangsterem” jest to historia napędzana przez chęć adrenaliny. Okazuje się, że Polska w latach 70 tworzy w tym zakresie niesamowite możliwości. Mafia miała wtedy wiele do zaoferowania. Jest to film oparty na faktach.
  7. „Pokłosie” to film nawiązuje do pogromu Żydów w Jedwabnem. Mężczyzna powrócił z wieloletniej emigracji, kiedy dotarły do niego wieści o sporze między jego bratem a mieszkańcami wsi, w której mieszka. Okazuje się, że chodzi o jakąś tajemnice z czasów niemieckiej okupacji.

źródło: https://www.niewierze.pl/ – rozrywka i więcej