Internet na kartę, czy na abonament?

Internet na kartę, czy na abonament?

W dzisiejszych czasach każdy z nas korzysta z internetu. Bez względu na to, czy w pracy, w czasie wolnym, do zabawy czy robienia zakupów, dostęp do stabilnego łącza jest nam cały czas niezbędny. Dlatego też często zastanawiamy się, która opcja internetu będzie lepsza – ta na kartę czy na abonament? Przekonajmy się, które rozwiązanie będzie bardziej dostosowane do naszych potrzeb.

Dlaczego warto skorzystać z oferty internetu mobilnego w OTVARTA?

Na samym początku, zanim jeszcze przejdziemy do prześwietlenia plusów i minusów internetu na kartę i abonament, upewnijmy się, że ta forma dostępu do internetu jest jednym a najkorzystniejszych rozwiązań, bez względu na nasze potrzeby i specyfikę korzystania z internetu.

Sieć OTVARTA oferuje nam internet mobilny o imponującej szybkości opartej na innowacyjnej technologii 5G. To nowość, która na rynku polskim stanowi dopiero przedświt nadchodzących zmian już od jakiegoś czasu jest w ofercie OTVARTA. Sieć 5G pozwala nam zyskać nawet do 600 MB/s, co jest wynikiem kilkukrotnie lepszym, niż doskonale nam znana sieć 4G/LTE. To jeden z najważniejszych powodów, dla których na poważnie powinniśmy się zainteresować ofertą internetu mobilnego w OTVARTA.  Kolejna kwestia to ogromna elastyczność w obszarze wykorzystania sieci internetowej. Internet mobilny może być przez nas wykorzystywany jako alternatywa w domu, ale też jako stały element wyposażenia podczas częstych wyjazdów.

Na samym końcu warto wspomnieć o różnorodnej ofercie OTVARTA w zakresie pakietu internetu mobilnego. Z sieci korzystamy sporadycznie i najważniejszy czynnik decyzyjny dla nas to niska cena? W takim wypadku najlepsza propozycja to pakiet O! SZYBKI 10 GB! 5G, którego cena to zaledwie 19.99 PLN miesięcznie. Jeśli jednak internet wykorzystujemy przez większość dnia, czy to do ściągania filmów, czy gier online, doskonałym rozwiązaniem będzie pakiet O! SZYBKI 500 GB! 5G, który zaspokoi nasze nawet największe potrzeby względem transferu.

Internet na kartę czy abonament – jakie różnice?

Bardzo często możemy zastanawiać się, jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy ofertą na kartę a ofertą internetu na abonament. Prawda jest jednak taka, że różnica ta była wyraźna kilka lat temu, gdy operatorzy telefonii komórkowej starali się przyciągnąć swoich klientów atrakcyjnymi cenami, w zamian proponując długie terminy umów abonamentowych. A zatem internet na abonament kiedyś był wyborem dla osób, które ceniły sobie długą współpracę z operatorem. Internet na kartę natomiast to oferta dla osób, które nie chciały wiązać się zbyt długimi umowami i były gotowe zapłacić więcej za elastyczność i swobodę. 

Jak sytuacja z różnicami pomiędzy internetem na abonament i kartę wygląda dzisiaj? Czy mamy możliwość połączenia w sobie niskiej ceny i elastyczności? Na szczęście z siecią OTVARTA jest taka możliwość. Podpisując umowę z operatorem, otrzymujemy dostęp do wybranego przez siebie pakietu na zasadzie umowy bezterminowej. Co to dla nas oznacza? Że w każdym momencie mamy możliwość zrezygnowania z niego bez konieczności płacenia jakiejkolwiek kary umownej.

Dla kogo internet mobilny na abonament?

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie internet mobilny na abonament stanowi dla zdecydowanej większości klientów pierwszy wybór. Jest wiele powodów, dla których to właśnie OTVARTA i szeroka oferta internetu 5G jest świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim jest to oferta dla osób, które poszukują optymalnej relacji pomiędzy ponoszonymi miesięcznymi kosztami a dużym pakietem danych. W przypadku rozwiązań na kartę niestety coraz częściej oferowane pakiety są znacznie droższe i uboższe, jeżeli chodzi  transfer.

Czy jednak niska cena i nawet 500 GB limitu danych to powód, dla którego powinniśmy się wiązać umową? Obecnie nie stanowi to absolutnie żadnej przeszkody, głównie ze względu na preferencyjne warunki, jakie oferuje nam sieć OTVARTA. Mowa tu o bezterminowej umowie, która jest podpisywana z klientem bez względu na to, jaki pakiet zdecyduje się zakupić. Co rozumiemy przez bezterminowość umowy? Z internetu mobilnego 5G OTVARTA możemy korzystać tak długo, jak tylko nam się podoba. Jeśli jednak na jakimś etapie zdecydujemy się zmienić operatora, możemy to zrobić w ciągu kilku dni, bez żadnych formalności, kar umownych i innych ograniczeń, których tak często doświadczaliśmy w przypadku zrywania umowy z innymi operatorami. Możemy więc z całą pewnością stwierdzić, że internet mobilny na abonament to obecnie najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam zaspokoić potrzebę szybkiego internetu.

Internet mobilny 5G – czy warto?

Sieć OTVARTA jako jedna z nielicznych w Polsce oferuje swoim klientom innowacyjny dostęp do internetu 5G. Czym dokładnie jest 5G? To sieć zapewniająca rewolucję w obszarze nowoczesnych technologii. Nowy standard zapewnia nieporównywalnie większą szybkość transferu danych, znacznie większą przepustowość i stabilność sieci, co ma niemałe znaczenie w procesie utrzymania ciągłości dostępu do sieci.

Infrastruktura 5G w Polsce wciąż jest rozbudowywana, jednak już oferta jest dostępna we wszystkich województwach. 5G to przyszłość, do której możemy przystąpić już dzisiaj. To jednak tylko słowa. Jak wygląda konkretna specyfikacja nowego standardu? Na ten moment OTVARTA zapewnia nam transfer na poziomie 600 MB/s, choć potencjał 5G jest dalece wyższy i w przyszłej perspektywie może osiągnąć teoretycznie nawet do 20 GB/s, co pozwoliłoby pobrać dużą grę w ciągu kilku sekund. 5G jest także kompatybilne z wieloma urządzeniami mobilnymi, co jest dowodem na to, że już teraz klienci zainteresowani tym standardem mogą cieszyć się z jego dobrodziejstwa bez najmniejszych ograniczeń technicznych.

Abonament na kartę czy abonament? Co wybrać?

Wracając do tytułowego pytania, która oferta będzie dla nas wygodniejsza? W obliczu bezterminowej umowy, atrakcyjnych cen i bogactwa pakietów oferowanych przez OTVARTA, to właśnie mobilny internet na abonament będzie najlepszym rozwiązaniem. Dla klientów zainteresowanych ofertą OTVARTA przygotowała dodatkowy, specjalny pakiet z nadliczbowymi GB możliwymi do wykorzystania w nocy. W zależności od pakietu możemy zyskać nawet 200 dodatkowych GB w samej cenie abonamentu.

Warto dodatkowo wspomnieć o innowacji w postacie karty eSIM. OTVARTA, jako jeden z nielicznych operatorów już teraz oferuje klientom możliwość opcjonalnego dobrania wirtualnej karty SIM, która dostarczana jest za pomocą kodu QR i nie wymaga wykonywania wszystkich żmudnych czynności, które doskonale znamy z obcowania z fizyczną kartą SIM. W ciągu kilku lat standard eSIM będzie w Polsce powszechny, my jednak już teraz możemy wnioskować o nią w OTVARTA przy zakupie internetu mobilnego w każdym wariancie abonamentu.

Internet mobilny na abonament kiedyś wiązał się z długimi i kosztownymi umowami, które nie dawały nam tak pożądanej elastyczności. Branża internetu mobilnego się zmienia, podobnie jak preferencje użytkowników, dla których najważniejsza jest stabilność, możliwość zrezygnowania z umowy w dowolnym momencie i niska cena usługi. To wszystko, w ramach abonamentu na internet mobilny zapewnia nam sieć OTVARTA.