Depilacja laserowa – technika zabiegu

Depilacja laserowa – technika zabiegu

Depilacja laserowa należy do innowacyjnych metod trwałego usuwania owłosienia. Warto podkreślić, że depilacja wykonywana przy użyciu lasera stanowi bardzo szeroką dziedzinę kosmetologii. Obecnie tego rodzaju zabiegi uległy dużemu rozwojowi, co szczególnie zauważalne jest po szerokim spektrum urządzeń, które oferują gabinety kosmetyczne. Oznacza to, że depilacja laserowa różnić się może odczuciami, czasem zabiegu, techniką, a także swoją skutecznością.

Depilacja laserem – technika zabiegu

Depilacja laserowa ciała Warszawa oraz technika jej wykonywania uwarunkowana jest przede wszystkim urządzeniem z jakim mamy do czynienia. Niektóre technologie, aby móc prawidłowo wykonać zabieg wymagają zastosowania tzw. żelu sprzęgającego do USG. Produkt ten tworzony jest na bazie wody, a jego zastosowanie nie ogranicza się jedynie do zabiegów depilacji laserowej. Stosowany jest również do innych rodzajów terapii wykorzystujących działanie światła (zamykanie naczynek, redukcja przebarwień, fotoodmładzanie).

Specjalistyczny żel wykorzystywany podczas zabiegów depilacji laserowej ciała ma na celu odprowadzenie ciepła z powierzchni skóry, zapobiegając tym samym zarówno oparzeniom jak i przegrzaniu tkanek. Ponadto aplikacja żelu na powierzchnię naskórka, na którym odbywa się zabieg zapewnia odpowiedni kontakt głowicy ze skórą, dzięki czemu chroni przed niekomfortowymi odczuciami, a także przyczynia się do prawidłowego przewodnictwa wiązki światła w głąb tkanek.

Należy podkreślić, że żel stosowany do depilacji laserowej ciała we Wrocławiu i Warszawie odporny jest na zjawisko wysychania, a także charakteryzuje się odpowiednią lepkością, która ułatwia przeprowadzenie terapii. Żel do USG posiada neutralny odczyn pH, nie przyczynia się do powstawania alergii oraz podrażnień.

Zastosowanie żelu do depilacji laserowej

  • ułatwia pracę urządzenia;

  • chroni skórę przed podrażnieniami bądź oparzeniem;

  • zapewnia odpowiednie przenikanie światła w głąb skóry na głębokość cebulki włosa;

  • odprowadza ciepło z miejsca zabiegowego, wywołując efekt chłodzenia skóry.

Czy żel do depilacji laserowej jest koniecznością?

Obecnie, w dużej ilości gabinetów kosmetycznych zabiegi depilacji laserowej ciała wykonywane są z użyciem żelu do USG. Należy do nich również gabinet trwałego usuwania owłosienia we Wrocławiu i Warszawie. Specjaliści kosmetolodzy precyzyjnie aplikują żel na skórę poddawaną zabiegowi wpływając tym bezpośrednio na komfort klienta oraz skuteczność zabiegu. Funkcja chłodzenia w głowicy lasera Mediostar Next Pro, a także zastosowany żel podczas terapii dodatkowo potęguje uczucie obniżenia temperatury naskórka. Dzięki temu połączeniu depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie jest zabiegiem szybkim, komfortowym i wysoce skutecznym.

Podsumowanie

Depilacja laserowa wykorzystująca obecność żelu do USG niesie za sobą wiele korzyści. Zapewnia poślizg głowicy po skórze, który wpływa na szybkość wykonywania terapii, chłodzi miejsce zabiegowe, ułatwia penetrację światła w głąb skóry, a także zapobiega podrażnieniom bądź poparzeniom naskórka. Coraz więcej gabinetów korzysta z tego rodzaju techniki zabiegowej, jednak należy wiedzieć, że jest ona również uwarunkowana specyfikacją danego urządzenia. Oznacza to, że nie wszystkie rodzaje laserów wymagają zastosowania żelu sprzęgającego.