Depilacja laserowa a makijaż

Depilacja laserowa a makijaż

Zadbana cera oraz starannie wykonany makijaż sprawia, że kobiety czują się atrakcyjne i pewne siebie. Warto podkreślić, że gładka skóry twarzy bez zbędnego owłosienia również wpływa na nasze samopoczucie. Depilacja laserowa stanowi najskuteczniejszą formę usuwania niechcianych włosków, również z miejsc takich jak twarz. Jak przebiega pielęgnacja cery po depilacji laserowej oraz czy po tego rodzaju zabiegach można korzystać z makijażu? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa a makijaż

Tuż po zakończonym zabiegu depilacji laserowej twarzy naskórek może być podrażniony oraz zaczerwieniony. W związku z tym nie zaleca się bezpośrednio po terapii korzystać z kosmetyków do makijażu. Zaraz po trwałej redukcji owłosienia w okolicy twarzy należy włączyć w pielęgnację skóry kremy nawilżające, łagodzące i kojące.

Po zabiegu depilacji laserowej twarzy warto odczekać 1-2 dni i nie stosować makijażu na cerę. Zabieg bazuje na znacznej ingerencji w skórę, w związku z tym należy dać czas cerze na odpowiednią regenerację oraz wyciszenie. Po depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie bezpośrednio na skórę aplikowany jest produkt nawilżająco-kojący w postaci kremu lub balsamu. Warto podkreślić, że osoby, które nie potrafią obejść się makijażu nawet na chwilę mogą zastosować lekki puder sypki, aby móc w sposób delikatny pokryć podrażniony naskórek. Zaleca się jednak, aby produkt ten posiadał wyłącznie naturalne składniki (mineralne).

Aplikację pełnego makijażu należy wykonać, wówczas gdy cera w sposób całkowity zregeneruje się.

Osoby z cerą wrażliwą powinny wstrzymać się przez 4-5 dni od nakładania makijażu, aby wszelkie podrażnienia mogły zniknąć. W przypadku skóry wrażliwej dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dermokosmetyków dostępnych w aptekach. Są one wolne od substancji drażniących lub mogących negatywnie wpłynąć na kondycję naskórka.

Jak dbać o cerę po depilacji laserowej?

Jednym z ważniejszych czynników pielęgnacyjnych cery po zabiegu depilacji laserowej jest unikanie zachowań, które mogą ją dodatkowo podrażniać. Mowa tu o intensywnym pocieraniu skóry ręcznikiem np. podczas kąpieli, korzystaniu z inwazyjnych peelingów skóry tj. dermabrazja, peelingi chemiczne, które mogłyby narazić cerę na powstanie nieestetycznych przebarwień. Zaleca się również unikanie kosmetyków pielęgnacyjnych na bazie alkoholu. Głównym zaleceniem po zabiegowym jest korzystanie z kremów zawierających ochronę przeciwsłoneczną filtr (30-50SPF), a także unikanie ekspozycji skóry na słońce.

Warto regularnie nawilżać skórę, ponieważ podczas serii zabiegowej wykonywanej w sposób cykliczny i regularny naskórek może się ulec przesuszeniu. W tym celu pomogą składniki tj. mocznik, panthenol, masło shea, aloes czy kwas hialuronowy.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w Warszawie i Wrocławiu daje wiele korzyści naszej skórze. Przede wszystkim zapewnia gładki i zdrowy wygląd, dzięki któremu stajemy się pewne siebie i atrakcyjne. Warto podkreślić, że depilacja laserowa oprócz pozytywnego wpływu na naszą psychikę daje również szereg korzyści fizycznych, do których należy wysoki komfort skóry bez podrażnień, wrastania włosów czy zapalenia mieszków włosowych. Wykonując depilację laserową twarzy we Wrocławiu lub Warszawie warto zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację cery. Właściwe kroki w codziennej pielęgnacji skóry w obrębie twarzy zapewnią jej odpowiednie bezpieczeństwo, a także wpłyną na poprawę jej ogólnej kondycji.