W jaki sposób discord stał się przyszłością social mediów?

W jaki sposób discord stał się przyszłością social mediów?

Większość użytkowników discorda dzieli bardzo podobną historię, jeśli chodzi o użytkowanie tej aplikacji. Bardzo lubili gry wideo, z czasem przeistoczyło się to w codzienną aktywność. Wielu graczy chętnie przystępuje do rozgrywki wraz ze swoimi przyjaciółmi. Z tego powodu discord doskonale odpowiedział na ich potrzeby związane z połączeniem gier i komunikacji. Dawniej używaliśmy aplikacji takich jak teamspeak lub skype. Z czasem wyszły z użytku. Przeważnie wielu ludzi nie przepadało za starymi apkami. Mimo wszystko były to wówczas jedyne opcje.

Ostatecznie wiele osób zdało sobie sprawę z tego, że czas poszukiwać aplikacji, która odpowiada ich potrzebom. Wielu graczy pragnęło rozmawiać z przyjaciółmi podczas gry. Czasami chętnie łączyli się ze znajomymi z gier, nawet w momencie, gdy nie planowali wspólnej sesji gamingowej. Discord stał się idealnym źródłem, które umożliwiało takie spotkania. Discord zdobył popularność mniej więcej na początku 2015 roku. Autorzy aplikacji weszli na rynek z krzykliwym hasłem nawołującym do porzucenia skype’a.

Pierwsze użytkowanie discorda

Pierwsi z użytkowników po prostu wykorzystali aplikację jako miejsce do połączenia się ze znajomymi. Inni gracze, którzy byli nieco spytniejsi, wykorzystali popularność aplikacji. Zakładali nie tylko prywatne serwery, ale także publiczne. Za ich pośrednictwem szukali nowych towarzyszy do rozgrywki lub zasilenia ich obecnych szeregów. Wiele osób wykorzystało discorda na swoją korzyść. Gdy nie mieli zbyt wielu przyjaciół w realnym świecie, bardzo łatwo docierali do nowych osób za pomocą sieci. Jeden z pierwszych użytkowników discorda zdobył mnóstwo znajomych o tych samych zainteresowaniach. Po prostu założył publiczny serwer, który gromadził interesantów overwatcha.

Wszystko poszło błyskawicznie do przodu łącznie z adaptacją samej innowacyjnej aplikacji. Ludzie bardzo szybko zauważyli, że discord wypierał inne systemy komunikacyjne. Zarówno czaty tekstowe, jak i dawne apki do rozmowy głosowej i wideo. Discord z czasem zgromadził dosłownie miliony użytkowników. Dziś znajdziemy na jego łamach serwery dosłownie o każdej tematyce, która tylko przyjdzie nam do głowy. Ta popularność nieustannie rośnie.