Autorzy discorda weszli w rynek gier społecznościowych na całość

Autorzy discorda weszli w rynek gier społecznościowych na całość

Tak naprawdę istniało wiele kluczowych momentów, w których discord zyskiwał przewagę nad innymi komunikatorami wideo oraz głosowymi. Mimo wszystko poprzednie aplikacje takie jak ventrillo oraz teamspeak odegrały naprawdę dużą rolę. Ludzie przyzwyczaili się do takiej formy komunikacji. Dokładnie z tego powodu discord doskonale wpisał się w zamiłowanie obecnych graczy. Jeden z założycieli aplikacji sam był osobą, która chętnie grała w ulubione tytuły wraz ze swoimi znajomymi.

Autor pomysłu powiedział, że to była era Battlenetu. Jako że grał w różnorodne mmorpg, chętnie gromadził się na czatach głosowych z ludźmi. To znacznie ułatwiało jego rozgrywkę. Był taki moment, gdzie Jason Citron nie ukończył swojego collegu ze względu na zamiłowanie do gier. Ktoś mógłby pomyśleć, że nie było to zbyt mądre podejście do życia. Mimo wszystko wyszedł na swoje, gdy stworzył dosłownie najpopularniejszy komunikator głosowy na świecie. Ostatecznie okazało się, że mężczyzna nie zmarnował swojego życia podczas grania w gry.

W jaki sposób wyglądał jego wstępny pomysł? Czy Citron nauczył się kodować na potrzebę tworzenia aplikacji?

Citron nauczył się kodować jeszcze wcześniej. Miał on w planach tworzenie gier od bardzo dawna. Po ukończeniu studiów postanowił zająć się nie tylko grami jako jeden z uczestników rozgrywki. Jego planem było dołączenie do grona deweloperów. Jednak jak możemy zaobserwować, jego życie potoczyło się nieco inaczej. Mimo wszystko, gdy podsumujemy to, że discord został sprzedany Microsoftowi za 10 bilionów dolarów, autor nie może narzekać. Na samym początku spółka, w której pracował, zajęła się stworzeniem pewnej gry. Była to niezbyt popularna gra mobilna. W 2008 roku wypuścili ją na sklep znajdujący się w systemach iOS. Pomimo tego, że popularność nie była powalająca, Citron już wtedy odsprzedał pomysł dla japońskiego giganta. Jego idea miała być alternatywną platformą mobilną. Była tym samym czym xbox game pass, jednak działała na podstawie systemów mobilnych. Każdy fan tytułu league of legends prawdopodobnie kojarzy komórkową wersję forever online. Autorem tego produktu jest pomysłodawca wspomnianego discorda.