Nowa opcja wyszukiwania na Instagramie

Nowa opcja wyszukiwania na Instagramie

Instagram to źródło inspiracji, z którego korzysta wielu internautów. Do tej pory aplikacja umożliwiała wyszukanie profilu o konkretnej nazwie lub znalezienie odpowiedniego hasztagu. Teraz będzie możliwe również wyszukiwanie na podstawie słów kluczowych.

 Możliwość wyszukiwania treści jedynie za pomocą hasztagów znacznie ograniczała wyniki poszukiwań. Przecież nie każde zdjęcie zawiera hasztagi, niektórzy dodają jedynie opis. Nowa opcja wyszukiwania umożliwi znalezienie konkretnych treści również wśród opisów zdjęć.

Jak znaleźć nową opcję wyszukiwania?

Wystarczy wejść w aplikację i kliknąć w lupkę, która znajduje się obok wyszukiwania znaczników, miejsc i kont. Co ważne, za pomocą nowego sposobu będziemy mogli znaleźć tylko słowa, które będą znajdowały się w algorytmie, czyli takie które są popularne i często używane przez użytkowników.

Kiedy będziemy mogli skorzystać z nowej funkcji?

Instagram już zaczął testować nową funkcję w niektórych krajach. Możemy spodziewać się, że w swoim czasie dotrze ona także do Polski. Marki powinny być gotowe na tę zmianę, ponieważ jeśli odpowiednio dostosują opisy, ułatwią klientowi znalezienie swojej firmy w sieci.