Facebook stworzył narzędzie umożliwiające udzielenie wsparcia innym

Facebook stworzył narzędzie umożliwiające udzielenie wsparcia innym

 Już wkrótce na Facebooku pojawią się nowe narzędzia, które umożliwią udzielenie wsparcia finansowego. Wszystko z okazji Giving Tuesday, który obchodzimy 3 grudnia. Tego dnia, zamiast kupować dla siebie można wspomóc innych, a Facebook ma nam w tym pomóc swoją nową aplikacją.

Henry Timms i Asha Curran spostrzegli, że w Black Friday czy Cyber Monday kupujemy przede wszystkim dla siebie. Sytuacja ma wyglądać odwrotnie właśnie 3 grudnia. Tego dnia będziemy zachęcani, aby obdarować innych. W czynieniu dobra postanowił pomóc również Facebook, który za pomocą nowego narzędzia ułatwił gromadzenie funduszy, dla różnych organizacji. Właściciel portalu zapewnił, że darowizny będzie przetwarzać w bezpieczny sposób. Co więcej, portal udostępni jeszcze jedno narzędzie – Drives, które będzie pomagać w organizacji zbiórek różnych rzeczy, np. żywności czy ubrań

Ze względu na panującą pandemię, możemy powiedzieć, że takie narzędzie w dniu Giving Tuesday, z całą pewnością jest na miarę naszych czasów. Facebook może wykorzystać swój ogromny zasięg i pomóc tym, którzy w tym momencie potrzebują wsparcia.