Następny kraj zablokował TikToka

Następny kraj zablokował TikToka

TikTok w roku 2020 zyskał dużą popularność. Zaczęło z niego korzystać również wiele marek, które za jego pomocą chcą dotrzeć do swoich grup docelowych. Niedawno aplikacja została zablokowana w Pakistanie, a to wszystko przez udostępnianie niemoralnych treści.

W piątkowy wieczór pakistański Urząd Telekomunikacyjny umieścił informację, w której wskazał, że ze względu na ilość skarg jakie wpłynęły od różnych grup społecznych. Wydał nakaz zablokowania aplikacji na terenie kraju. Urząd zaznaczył też, że przekazywał TikTokowi swoje uwagi, jednak ten się do nich nie zastosował.

Użytkownicy TikToka są zdzwieni

Tiktokerzy z Pakistanu wspólnie zaangażowali się w sprawę i wezwali premiera do zniesienia nakazu. Uważają, że decyzja władz nie ma żadnych podstaw i nie powinna być podjęta. Zaznaczyli także, że w innych aplikacjach również są publikowane niemoralne treści, ale tylko TikToka spotkało tak radykalne rozwiązanie. Zaznaczyli także, że aplikacja była źródłem dochodu wielu influenserów i artystów, którzy w dobie pandemii nie mają innych możliwości na zarobienie pieniędzy. Urząd, póki co pozostaje nieugięty, zapowiedział jednak, że aplikacja może odwołać się od decyzji, jednak musiałaby zmienić sposób moderacji treści. Co ciekawe, Pakistan nie jest pierwszy krajem, który zablokował Tiktoka. Niedawno to samo zrobiły Indie, w obawie przed niewystarczającą ochroną danych przez chińskie aplikacje.