Najdziwniejsze rekordy świata

Najdziwniejsze rekordy świata

Istnieje wiele osób, które zdołały swoimi wyczynami zapisać się w księdze rekordów Guinnessa. Mimo wszystko niektórzy z rekordzistów trafili na listę za sprawą dziwacznych wyczynów lub umiejętności. Dziś przyjrzymy się najdziwniejszym ze znanych ludzkości rekordów Guinnessa. Dobrym przykładem jest Nick Stoeberl. Mężczyzna ten zapisał się do księgi rekordów za pośrednictwem tego, co dała mu matka natura. Ma on najdłuższy język na świecie. Język Nicka mierzy około 12 centymetrów. Dzięki temu nietypowemu atrybutowi dostał się on na listę pod pseudonimem posiadacza najdłuższego języka na świecie.

Garry Turner to kolejna osoba, która dotarła na przód listy rekordów ze względu na nietypową przypadłość. Garry cierpi na bardzo rzadkie schorzenie, które sprawia, że jego skóra jest rozciągliwa i elastyczna. Jego choroba jest tak zwanym zaburzeniem tkanki łącznej. Osoby cierpiącej na to schorzenie mogą rozciągać swoją skórę niczym superbohater. Co więcej, Garry uważa, że rozciągająca swoją skórę na kilka cali nie odczuwa on żadnego bólu.

Dziwaczni rekordziści. Jakie nietypowe rekordy znajdziemy w księdze Guinnessa?

Lee Redmond ustanowiła rekord świata ze względu na najdłuższe paznokcie, jakie widział świat. Zgłosiła się do księgi rekordów w 2008 roku/ Od tamtej pory nie pojawił się nikt, kto miałby dłuższe paznokcie od niej. Swoje paznokcie zapuszczała przez mniej więcej 30 lat. Chociaż trudno w to uwierzyć, jej paznokcie u rąk mierzą ponad 8 metrów, gdy zsumujemy długość każdego paznokcia.

Ram Singh jest rekordzistą długości, który może pochwalić się tutaj niezwykle męskim atrybutem. Chodzi oczywiście o długość jego wąsów. Długość jego wąsów została zmierzona na planie filmowym we Włoszech. Za kulisami programu Ram Singh zdradził, że zapuszczał swoje wąsy przez dokładnie 37 lat.

Antanas Kontrimas jest kolejnym rekordzistą, który może poszczycić się potężnym zarostem. Tym razem rekord nie dotyczył jednak długości. Antamas podniósł 63,8 kilograma za pomocą swojej brody. Tym samym ustalił rekord świata ciężaru podniesionego tylko włosami wyrastającymi z twarzy.