Kiedy możemy stwierdzić, że media społecznościowe mają negatywny wpływ na nasze życie?

Kiedy możemy stwierdzić, że media społecznościowe mają negatywny wpływ na nasze życie?

W niektórych przypadkach to, że media społecznościowe mają na kogoś zły wpływ może być oczywiste. Jeżeli nie jest to jednak dla nas aż tak oczywiste, powinniśmy nieco zastanowić się nad tym, w jaki sposób podchodzimy do korzystania z mediów społecznościowych. Kiedy zastanawiamy się nad tym, czy media społecznościowe przynoszą jakieś korzyści do naszego życia, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o tym, w jaki sposób czujemy się, gdy nieustannie z nich korzystamy. Czasami ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że należą do grupy osób mających problem z social mediami!

Czy regularnie zdarza się, że nie możesz myśleć o niczym innym, jak tylko o tym, kiedy znów będziesz mógł korzystać z mediów społecznościowych?
Czy regularnie odczuwałeś niezadowolenie, ponieważ chciałeś spędzać więcej czasu w mediach społecznościowych? Czy często czułeś się źle, kiedy nie mogłeś korzystać z mediów społecznościowych? Jeżeli na większość takich pytań odpowiadamy słowami tak, zazwyczaj mamy spory problem, który oznacza, że powinniśmy odseparować się od mediów społecznościowych.