Jakie męskie kosmetyki są najpopularniejsze?

Jakie męskie kosmetyki są najpopularniejsze?

Obecnie dostępne są różne rodzaje kosmetyków męskich i trendem stało się włączanie ich w codzienną pielęgnację, a sklepy typu barbershop spotkamy w większości większych polskich miast jak Poznań czy Katowice. Poniżej przedstawiamy listę kosmetyków, które są najbardziej popularne i przydatne dla każdego mężczyzny.

Kosmetyki do brody

Broda jest uważana za symbol męskości, siły i atrakcyjności. Z tych powodów nie ma nic złego w utrzymywaniu zarostu na twarzy, ale powoduje to również pewne problemy z pielęgnacją. Na szczęście dobrzy Berberzy nie są już taką rzadkością jak jeszcze kilka lat temu a ilość kosmetyków do brody, które ułatwią nam jej pielęgnację, też stale rośnie i często wystarczy znaleźć po prostu dobry sklep. Do najchętniej stosowanych wśród mężczyzn kosmetyków dedykowanych specjalnie do brody należą między innymi: szampony, balsamy, olejki i wszelkiego rodzaju oleje, które pomogą nam zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i ułożenie.

Szampony do włosów

Najlepsze męskie szampony do włosów to zazwyczaj te lekko oleiste, produkowane z naturalnych składników do których panowie nie będą musieli stosować dodatkowo specjalnej odżywki dzięki czemu zaoszczędzą swój czas spędzony na pielęgnacji. Dodatkowo dobrze jeżeli będą wzbogacone o takie składniki jak np. pantenol czy olej makadamia łagodzące skutki ewentualnych podrażnień skóry głowy wywoływanych przez częste stosowanie produktów do stylizacji.

Pomady do włosów

Pomady do włosów pomogą Ci stworzyć, rozprowadzić i stylizować włosy na wiele sposobów. Zazwyczaj są to produkty o konsystencji podobnej do wazeliny lub tłuszczu roślinnego które są w stanie zapewnić stylizację i utrwalenie wszystkich rodzajów teksturowanych lub trudnych do układania włosów o różnym stopniu natłuszczenia. Aby jej użyć wystarczy nabrać odrobinę produktu na dłoń i rozprowadzić na włosach za pomocą palców. Najlepsze pomady w sklepach typu barber shop mają naprawdę nieziemskie zapachy np. kokosowy czy truskawkowy albo bardziej klasyczny koloński dla prawdziwych miłośników stylu i elegancji.

Woda kolońska

Mężczyzna pachnący wodą kolońską to niezrównany widok i chyba nikomu nie musimy tłumaczyć jej popularności. Emanuje on pewnością siebie, inteligencją i charyzmą. Dodatkowo zapachy wody kolońskiej często wpływają nie tylko na nastrój nasz ale także naszych partnerek.

Dobry barber shop to podstawa jeśli chodzi o najlepsze kosmetyki do pielęgnacji

Skończyły się czasy, kiedy to głównie kobietą zależało na odpowiedniej pielęgnacji. Dzisiaj wciąż rośnie lista produktów dla mężczyzn, która staje się dla większości z nich już nie tylko dodatkiem, ale podstawą, bez której nie chcą się obejść. Coraz mniej panów zadowoli zwykły drogeryjny szampon czy żel pod prysznic typu 3 w 1 i nie ma w tym nic złego. Jednak należy wiedzieć gdzie szukać, aby zaoszczędzić swój czas na wynajdywaniu tych wszystkich produktów i móc trafić na te najlepsze. Na szczęście w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzi nam barber. Dobry barber to nie tylko osoba, która w odpowiedni sposób pomoże Ci zadbać o Twoje włosy brodę lub wąsy i dopasuje odpowiednią fryzurę.

Najlepsi Berberzy prowadzą zazwyczaj także sklep typu barber shop, w którym Panowie znajdą najlepsze sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji. Jeżeli w Twojej okolicy ciężko o dobrych barberów zawsze możesz skorzystać także z oferty jednego z licznych sklepów internetowych, aby znaleźć to, czego szukasz.