E.gg – nowa aplikacja Facebooka

E.gg – nowa aplikacja Facebooka

Facebook stworzył propozycję nowej aplikacji, która ma zwiększyć jego przewagę wśród konkurentów. E.gg ma służyć do wysyłania zdjęć, przez co w pierwszej chwili nie wydaje się zbyt innowacyjnym narzędziem. Jednak, gdy przyjrzymy się aplikacji bliżej, zauważymy różnicę.

Do czego będzie służyć E.gg?

Nowa aplikacja Facebooka będzie umożliwiać wysyłanie innym osobom kolaży ze swoich obrazów. Elementem wyróżniającym ma być możliwość wysłania kolażu także osobom, które nie mają założonego profilu w aplikacji. Wygenerowany będzie specjalny adres URL, który umożliwi otwarcie obrazu wszystkim osobom, które go otrzymały, pod warunkiem, że są połączone z internetem. Celem aplikacji jest pomoc użytkownikom w wyrażaniu siebie. Na kolażu będzie można umieścić obrazy, kształty, tekst czy GIF-y. Póki co, z E.gg mogą korzystać obywatele USA, ale aplikacja ma dotrzeć także do Polski.

Facebook chce pokonać konkurentów

Aplikacja ma pomóc portalowi Marka Zuckenberga w pokonaniu największych konkurentów, czyli TikToka i Snapchata. Facebook chce inwestować w nowość i inne możliwości niż do tej pory. Chce ułatwić użytkownikom komunikację.