Ciekawostki o różnorodnych mediach społecznościowych

Ciekawostki o różnorodnych mediach społecznościowych

Faktem dotyczącym mediów społecznościowych jest to, że niemal każde kliknięcie i wprowadzenie danych jest gdzieś zapisane. Ląduje na pewnym dysku lub zostaje przechowywane w chmurze. Często napotykamy się na różnorodne ciekawe lub mniej ciekawe statystyki dotyczące social mediów. Spójrzmy dzisiaj na nie z szerszej perspektywy. Przyjrzymy się w tym celu statystykom dotyczącym użytkowników social mediów, jak i samym wynikom osiąganym przez różnorodne platformy tego rodzaju. Jak wygląda taki arkusz faktów?

Jeżeli interesują was też biznesy w social mediach, dowiedzcie się, w jaki sposób stworzyć skuteczną kampanię marketingową na Facebooku w sześciu krokach https://www.sceptyk.pl/6-skutecznych-porad-jak-stworzyc-reklame-na-facebooku/.

Czy słyszeliście o statystykach biznesowych dotyczących mediów społecznościowych? Zgodnie z najnowszymi informacjami z 2020 roku, dowiadujemy się, że w 2015 roku 8,3 miliarda dolarów z różnorodnych reklam zostało wygenerowane przez media społecznościowe w internecie. Dziś liczba ta została przyćmiona przez o wiele większe sumy, ponieważ po 7 latach od tamtej pory, ten sam biznes generuje rocznie zarobki rzędu 100 miliardów dolarów.

Kilka ciekawych statystyk dotyczących użytkowników social mediów

Czy wiedzieliście o tym, że zarówno użytkownicy snap chata, jak i Facebooka wyświetlają podobne ilości wideo co roku? Zgodnie z szacunkami jest to ponad 8 miliardów odsłon. Niezwykle imponujące liczby. W USA pewien czas temu stworzono też statystykę, która wykazała, że dorosły mieszkaniec Stanów Zjednoczonych Ameryki spędza średnio przynajmniej godzinę i 16 minut dziennie przeglądając różnorodne media społecznościowe. Zgodnie ze statystykami serwisu blogowego WordPress, dziennie za pośrednictwem platformy publikowane jest ponad 70 milionów wpisów blogowych.

Zdajecie sobie sprawę z tego, jak potężne liczby są to w przeliczeniu na rok? Zaledwie w jeden dzień użytkownicy z całego świata dodają za pomocą WordPressa ponad 70 milionów różnych wpisów na blogu. Google przetwarza 100 miliardów wyszukiwań miesięcznie. To średnio 40 000 zapytań w każdej sekundzie. Możemy zatem uznać, że roboty wyszukiwarki Googla są prawdopodobnie najbardziej zajętymi pracownikami na całym globie. Niesamowite, że dożyliśmy czasów, w których technologia jest w stanie dostarczyć tak monstrualną liczbę informację w każdej sekundzie.