W jaki sposób działa technologia wyszukiwania w Google?

W jaki sposób działa technologia wyszukiwania w Google?

Technologia wykorzystywana przez dosłownie miliardy osób na całym globie. Jak wiele wiemy na temat robotów niezbędnych do przeprowadzenia setek milionów wyszukiwań w ciągu sekundy? Na czym opiera się ten cały system? Wyszukiwarki Google opierają się na unikalnej technologii o nazwie Page Rank. Algorytm przypisuje każdej witrynie to, jak bardzo jest istotna. Innymi słowy, dokonuje oceny i szacuje jej wartość na tle innych danych, które przeglądarka Google musi przetworzyć w trakcie każdej sekundy swojej pracy.

Page Rank jest nazwą, która pochodzi od nazwiska założyciel Google, a tak właściwie jednego z założycieli. Nazywa się on Larry Page. W pewnym sensie możemy pomyśleć o tym algorytmie jako o rankingu. Page Rank dyktuje, które strony są ważne lub przesuwa w rankingu wyszukiwania jedne strony nad kolejnymi. W ten sposób algorytm dba o to, aby inni użytkownicy w sieci mogli wyszukać to, co na czym im zależy. Całym kluczem do sukcesu Page Rank jest jednak to, że tak naprawdę nikt z zewnątrz nie zna dokładnego działania algorytmu.

Dzięki temu Page Rank jest całkowicie odporny na różnorodne manipulacje danymi wyszukiwania i przeskakiwaniem systemu SEO, który jest niezbędnym faktorem podczas ustalania rankingu danej strony internetowej.

Słyszeliście o tym, że zanim Google osiągnął ogromny sukces jako wyszukiwarka, chcieli sprzedać swoje systemy dla Yahoo? Tamta firma odrzuciła ich ofertę, aby następnie po kilku latach zaproponować ofertę kupna o jeszcze wyższej wartości. Tym razem to Google odrzucił ich propozycję i poszybował na sam szczyt wśród wyszukiwarek.