W jaki sposób powstał Facebook?

W jaki sposób powstał Facebook?

Czy pamiętacie jak student drugiego roku na Harvardzie, przypadkowo wpadł na najlepszy pomysł świata? Tak, Mark Zuckerberg, uruchomił stronę społecznościową, z której dziś korzysta prawie każdy kraj na globie. Początkowo platforma powstała jedynie w jednym celu. Za jej pomocą mogliśmy pozwolić studentom Harvardu na połączenie się między sobą. To przyczyniło się do ułatwienia komunikacji na uczelni. Jednak Mark prawdopodobnie już wtedy zdał sobie sprawę z tego, że potencjał pomysłu jest znacznie większy. Opracował plan, który pozwolił wykorzystać mu pierwsze wersje Facebooka znacznie lepiej. Na początku z Facebooka skorzystało zaledwie 1000 osób. Byli to oczywiście uczniowie Harvardu. Jak doszło do tego, że korzystamy z Facebooka na całym świecie? Dlaczego ma on ponad 2 miliardy zarejestrowanych użytkowników? Dziś odkryjemy kilka tajemnic Marka Zuckerberga. Przyjrzymy się jego prestiżowej światowej korporacji, którą jest oczywiście Facebook. Swoją drogą, czy znacie kogoś, kto nie korzysta z Facebooka w dzisiejszych czasach?

Przeanalizujemy początki Facebooka

Przede wszystkim zwrócimy dziś uwagę na początki tej ogromnej korporacji. Godne uwagi jest to, że Mark miał niesamowite umiejętności nie tylko w przypadku kodowania. Pisanie kodów to jego specjalizacja, jednak parał się on także nieco inną czynnością. Jak zapewne wiecie, świetnie wykorzystywał tak zwaną dramę internetową. Gdy tylko miał ku temu okazję, wzbudzał zainteresowanie ogromnej liczby internautów. Pewnie dlatego jego firmy biją dzisiaj niezwykłe rekordy popularności niezależnie od miejsca na świecie. Czy wiecie, że Zuckerberg stworzył początkowo coś, co nazywało się FaceMash? Aplikacja FaceMash bardzo szybko stała się kontrowersyjna. Prawdopodobnie nie zdajecie sobie sprawy z tego, że przez nią Mark szybko wpadł w kłopoty na uczelni. Dlaczego tak się stało? Otóż stworzył on projekt, który polegał na ocenianiu dziewczyn z uczelni. Na FaceMash gromadził głosowanie. Wybierał kobiety z uczelni, na które inni głosowali. W ten sposób wybierali ładniejszą kandydatkę. Jak widzicie, Mark od zawsze miał smykałkę do popadania w kłopoty.

Drugi rok studiów Marka

Początkową wersję Facebooka Mark opracował niedługo po tym, gdy został zmuszony do zamknięcia FaceMasha. Już po 24 godzinach od założenia prototypowego portalu, zarejestrowało się na nim ponad 1500 osób. Do końca roku po powstaniu pierwszej wersji, Facebook miał już ponad milion użytkowników. Prawdopodobnie sam Mark nie spodziewał się tak potężnego odzewu. Właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Portalem zainteresowaliśmy się nie tylko my, jako zwykli użytkownicy. Inwestorzy uznali, że ta spółka ma ogromną przyszłość na światowym rynku. W ten sposób niektórzy z nich ulokowali w mediach Marka potężne pieniądze. Dlatego spółka mogła się tak dynamicznie rozwijać na globalnym rynku mediów społecznościowych. Najpierw pomysł Facebooka przenosił się z uczelni na uczelnię, następnie zawitał we wszystkich komputerach osobistych i telefonach.