Słyszliście o najnowocześniejszych mediach społecznościowych w sieci? Tuż za Facebookiem czai się Reddit

Słyszliście o najnowocześniejszych mediach społecznościowych w sieci? Tuż za Facebookiem czai się Reddit

Jeżeli zwracaliście regularnie uwagę na wiadomości i informacje dotyczące dużych zjawisk internetowych w 2021, nie mogliście przegapić Reddita. Historia o mocy Reddita i tym, w jaki sposób użytkownicy portalu społecznościowego wywarli wpływ na akcje, jest niesamowita. Postanowili wywindować akcje GameStopu do niesamowitych liczb. Mimo wszystko niektórzy nie słyszeli jeszcze o takim gigancie sieciowym, którym jest Reddit. Jeśli należycie do tego grona, na pewno warto przybliżyć wam nieco informacji na temat strony internetowej.

Dla niewtajemniczonych Reddit może tak naprawdę wydawać się niezłym bałaganem. W rzeczywistości to jedno wielkie światowe forum, które jest doskonale uporządkowane. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy ludzie na świecie. Komunikują się za pośrednictwem języka angielskiego. Warto rozłożyć tę część kultury społecznościowej na części pierwsze. W końcu każdy z nas wie, czym jest Facebook, Twitter lub Instagram. Dlaczego zatem Reddit miałby zostać tajemnicą? Na Reddicie znajdziecie setki subforum. Jeżeli pomyślisz o losowym temacie, prawdopodobnie jakiś użytkownik Reddit poruszył go.

Zatem czym dokładnie jest Reddit i kiedy powstał?

Reddit jest portalem społecznościowym, na którym użytkownicy dzielą się swoimi treściami. Jednak nazywanie Reddita „mediami społecznościowymi” jest trochę jak nazywanie Ziemi planetą. Tak, to technicznie rzecz biorąc prawda, ale pod powierzchnią dzieje się o wiele, wiele więcej. Znajdziecie tam wszystko. Może się wydawać, że wszystko to bardzo odważne stwierdzenie. Jednak w przypadku Reddita jest nie tylko odważne, ale także prawdziwe! Jeżeli pomyśleliście o jakimś temacie rozmów lub dywagacji wystarczy, że znajdziecie odpowiednie subforum. W razie braku tematyki zawsze możecie założyć swoje własne subforum. To takie proste.

Reddit powstał w 2005 roku. Założył go Steve Huffman. Pomagał mu w tym Alexis Ohanian. Byli współlokatorami, którzy podzielili ideę dotyczącą zaprojektowania portalu społecznościowego. Jak widać, wyszło im całkiem nieźle.

Reddit jest nieco kontrowersyjnym tematem w mediach społecznościowych. Wielu przeciwników tej platformy uważa, że to niezwykle toksyczne środowisko. Mimo wszystko moderatorzy dokładają wszelkich starań co do tego, aby zwalczać społecznie nieakceptowane zachowania użytkowników.