Różnorodność do tej pory przyciąga coraz większe grona ludzi do discorda

Różnorodność do tej pory przyciąga coraz większe grona ludzi do discorda

W miarę rozwoju samego discorda jako portalu społecznościowego także jego społeczności się rozrastały. Wewnętrzne kontakty nabierały dużego znaczenia, kiedy użytkownicy dzielili się na coraz więcej grup. Dziś, gdy przejrzymy dostępne serwery discorda, zauważymy, że każda popularna gra ma swoje grupy. Oddzielne serwery pomagają zbierać interesantów w tej samej kategorii. Jednak nie martwcie się. Z czasem discord stał się nie tylko domem dla zapalonych graczy. Bardzo chętnie korzystają z niego również pasjonaci filmów i seriali. Za pośrednictwem odpowiednich kanałów wymieniają się informacjami o nowościach oraz ulubionych produkcjach.

Platforma nie zawsze rozwijała się w szybkim tempie

Nie wszyscy mają tak dobrze. Kłopoty Discorda z problematycznymi treściami są epickie i dobrze udokumentowane. W różnych okresach był domem dla członków tłumu 4chan i 8chan; wielu serwerów Kool Kids Klub, które są tylko ledwo zamaskowanymi grupami KKK; i niezliczonych przykładów zastraszania online, mowy nienawiści i innych rodzajów okropnego zachowania. To wszystko pojawia się wszędzie. To, co dzieje się na platformie, niekoniecznie różni się znacząco od tego, co dzieje się na Reddicie czy Facebooku, ale eksperci twierdzą, że martwią się o Discorda, ponieważ jego półprywatna natura i mały zespół sprawiają, że trudniej jest go kontrolować. Ponieważ użytkownicy Discorda są młodzi, jest to jeszcze większe wyzwanie.

Problemy z treściami na serwerach wymagały rozwiązania

Pracownicy Discorda przyznają teraz, że zauważyli to zbyt późno. Problematyczne treści na platformie stały się pilną kwestią dopiero po śmiertelnych protestach w Charlottesville w 2017 roku, które były planowane i omawiane otwarcie na Discordzie na długo przed wydarzeniem. Wcześniej w Discordzie nie istniał zespół ds. zaufania i bezpieczeństwa; Sean Li, który kieruje tym zespołem, dołączył do firmy około miesiąca przed Charlottesville. Zbyt długo firma myślała, że jej zadaniem jest trzymanie z dala od platformy najgorszych treści – pornografii, obelg na tle rasowym, rażąco nielegalnych materiałów. Przymknęła oko na resztę, sądząc, że skoro nie jest to przestrzeń publiczna, to co jej szkodzi? Po prostu nie dołączaj do serwera, a nikt nie będzie mógł cię ścigać.