Nieznane ciekawostki na temat internetu

Nieznane ciekawostki na temat internetu

Od czasu wynalezienia internetu minęło już mniej więcej 40 lat. Dziś prawdopodobnie nie moglibyśmy sobie wyobrazić, w jaki sposób funkcjonowałby świat, gdyby brak internetu. Bez niego wiele osób nie tylko nie mogłoby wykonać swojej pracy, ale także powstawałyby trudności dotyczące operacji w trakcie codziennego życia. Przez te wszystkie lata nagromadziło się wiele mniej lub bardziej znanych ciekawostek na temat działania internetu. Dziś zebraliśmy niektóre z nich, aby nikt z naszych czytelników nie musiał się nad nimi głowić na własną rękę. Przyjrzyjmy się interesującym ciekawostkom dotyczącym internetu.

Czy wiedzieliście na przykład o tym, że z internetu korzysta łącznie ponad połowa całej naszej populacji? Dokładnie odnotowano, że do internetu podłączone jest ponad 4,5 miliarda ludzi na całym globie. Liczba ta nieustannie się rozwija ze względu na coraz tańszy i prostszy dostęp do sieci. W ten sposób każdego roku odnotowujemy coraz więcej ludzi korzystających z sieci. W przyszłości być może ta liczba będzie o wiele większa od połowy populacji.

Ciekawostki i interesujące fakty, których mogliście nie wiedzieć o internecie

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaka jest średnia prędkość internetu na świecie? W dzisiejszych czasach mamy dostęp do naprawdę wielu różnorodnych dostawców. W niektórych miejscach na świecie prędkość pobierania może przekraczać nawet gigabajty. Inni z nas muszą zadowolić się jednak liczbami takimi jak na przykład 300 lub 600 mega bajtów na sekundę. Kiedy podliczymy jednak całościowy dostęp na świecie, wychodzi na to, że prędkość pobierania w uśrednionej wartości wynosi zaledwie 5,6 mega bajta na sekundę. Największy wynik uzyskuje Korea Południowa, ponieważ tam prędkość internetu w średnim ujęciu wynosi aż zawrotne 26 mega bajtów na sekundę. Z kolei najniższą średnią wartością muszą zadowolić się mieszkańcy Filipin. Wynik w tym kraju wynosi mniej więcej 3 mega bajty na sekundę.

Słyszeliście o pierwszej sprzedaży wykonanej za pośrednictwem internetu? Dziś niemal każdy z nas zadowala się tym wygodnym sposobem na zakupienie podstawowych artykułów do życia. Wiecie jednak, czym był pierwszy artykuł kupiony za pomocą internetu? Ku zdziwieniu wielu osób była to po prostu torebka marihuany. Do transakcji doszło w 1971 roku.