Kampania DKMS z udziałem gamerów

Kampania DKMS z udziałem gamerów

Fundacja DKMS zorganizowała niezwykłą kampanię, w której udział wzięli polscy gamerzy. W ramach akcji stworzono serię podcastów edukacyjnych o nazwie #POMAGRAJMY. Prowadzi je znany wszystkim internautom Kamil Paciorek, który rozmawia z zaproszonymi gośćmi o istocie i zaletach pomagania.

Dlaczego to akurat gamerów zaproszono do akcji?

Przedstawiciele Fundacji DKMS twierdzą, że na fanów gier komputerowych mogą liczyć od wielu lat. Wspierają organizację podczas charytatywnych streamów. Do tej pory, udało się dzięki nim zebrać aż 100 tysięcy złotych, które przeznaczono na zapisanie do DKMS nowych, potencjalnych dawców.

Na czym będzie polegać kampania z podcastami?

Akcja #POMAGRAJMY to seria nagrań, których będziemy mogli posłuchać w serwisie TouTube lub Spotify. Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat dawców szpiku oraz zachęcenie odbiorców do zarejestrowania się w DKMS. Rozmowy poprowadzi Karol Paciorek, który już wcześniej był „głosem” Fundacji. Internauci z pewnością znają go z kanałów Inponderabilia czy Lekko Stronniczy. Razem z gamerami będzie rozmawiał o istocie niesienia pomocy innym oraz o działalności Fundacji. Pojawią się również wątki, które z pewnością zainteresują wszystkich fanów gameingu. Rozważania o grach, historie gamerów oraz wiele innych. Gośćmi będą znani fani gier komputerowych, tacy jak: Łukasz ,,ZMASLO” Zmysło czy Andrzej Dziedzic. Nowe odcinki będą ukazywały się co dwa tygodnie.