Facebook sprawi, że świąteczne zakupy będą bezpieczne

Facebook sprawi, że świąteczne zakupy będą bezpieczne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a my już teraz rozpoczynamy szukanie prezentów. Facebook postanowił pomóc swoim użytkownikom w dokonywaniu bezpiecznych i uczciwych transakcji.  

Gigant już pewien czas temu zapowiedział, że będzie chciał rozwijać się w branży e-commerce. Niestety okazało się, że konsumenci nie mają do firmy wystarczającego zaufania. Facebook postanowił to zmienić i nawiązał współpracę z Better Busienss Bureau. Już wcześniej działał razem z BBB przy okazji akcji ,,Kupuj bezpiecznie, kupuj mądrze”.

W jaki sposób będzie działała akcja?

Od 24 listopada do końca roku kalendarzowego na Instagramie oraz na Facebooku konsumentom będą wyświetlały się różne wskazówki dotyczące zakupów. Dzięki temu, użytkownicy będą mieć większą szansę, aby uniknąć naruszeń. Oprócz kampanii, Facebook zaangażował się w akcję również w inny sposób. Podpisał z BBB umowę, na mocy której został członkiem-założycielem. Firmy, które należą do organizacji starają się znaleźć odpowiedź na problemy dzisiejszych konsumentów i przedsiębiorstw. Co więcej, Facebook nawiązał także kooperację z National Advertising Division. Dzięki temu członkostwu będzie mógł zachęcać marketerów do bardziej etycznych działań i do tworzenia zaufania pomiędzy konsumentem a reklamodawcą. Jest duża nadzieja na to, że takie działania Facebooka pozytywnie wpłyną na mniejszą liczbę nadużyć podczas dokonywania internetowych transakcji.