Czy gry na Facebooku są popularne?

Czy gry na Facebooku są popularne?

Jeżeli używałeś w przeszłości Facebooka przez dłuższy czas, na pewno miałeś styczność z różnorodnymi grami dostępnymi za pośrednictwem tej platformy. Facebook wpadł na ciekawy pomysł, aby wykorzystać zasięg swoich mediów. Stworzyli tak zwane gry społecznościowe. Od zwykłej rozgrywki online różnią się przede wszystkim możliwością szybkiego połączenia ze znajomymi. Wystarczy, że podczas wejścia do rozgrywki wybierzemy osobę, którą chcemy zaprosić do takiej gry. W ten sposób Facebook rozszerzył swoją sieć o aplikacje, które angażują ludzi do interakcji w świecie gier.

Przyjaciele i rodzina mogą rzucać sobie wyzwania na różnorodne sposoby. Na liście gier Facebooka znajdziecie zarówno scrabble, jak i warcaby, szachy, wyścigi, poker oraz wiele innych gier karcianych i nie tylko. Jak to mówią, do wyboru do koloru. Aby rozpocząć taką rozgrywkę, wystarczy, że zaprosicie do niej konkretną osobę z listy swoich znajomych na Facebooku. Wyniki takich gier możecie następnie publikować na swojej tablicy Facebookowej.

Gry na Facebooku okazały się wielomilionowym dochodem dla ich twórców

Dla niektórych społecznościowe gry online mogą być bezmyślną rozrywką, na którą nie warto tracić czasu. Na pewno nie pomyślą o nich w ten sposób projektanci gier. Niektórzy z nich zarabiają dosłownie miliony dolarów rocznie na mikropłatnościach, które umieszczają w grach. Już w 2009 roku jeden z raportów wykazał, że wszystkie gry na Facebooku łącznie zebrały prawie 500 milionów dolarów dochodu. Gracze mogą kupować w tego rodzaju grach różnorodne bonusy przyspieszające rozgrywkę lub wirtualne przedmioty dostępne tylko za prawdziwą gotówkę.

Dobrym przykładem dochodowej gry społecznościowej jest YoVille. Gra tworzy wirtualny świat dla nastolatków oraz dorosłych. Zgodnie z wyliczeniami ma już ponad 5 milionów aktywnych użytkowników. W grze budujesz swojego avatara, który ma odzwierciedlać twoją osobowość. Na początku masz ograniczony dostęp do ubrań, gadżetów i dodatków dla swojej postaci. Możesz to jednak szybko zmienić, jeżeli nie przeszkadza ci inwestowanie w mikropłatności. Gra dobrym przykładem tego, że za gotówkę można osiągnąć szybki progres.