TikTok wprowadził ograniczenia dla chorych na epilepsję

TikTok wprowadził ograniczenia dla chorych na epilepsję

TikTok, we współpracy z podmiotami, które wspierają osoby chore na epilepsję, wprowadził zmiany w swojej aplikacji. Dzięki nim prawdopodobieństwo wystąpienia ataków padaczki będzie dużo mniejsze.

Epilepsja to choroba nazywana padaczką, na którą choruje aż 50 milionów ludzi na całym globie. TikTok wykonał w ich stronę bardzo miły gest i wprowadził funkcje, które pozwolą uniknąć chorym osobom ataków. Do tej pory wiele osób zgłaszało swoje obawy związane ze zbyt mocnym kontrastem kolorów w aplikacji lub zbyt dużą migawką świateł. Taki widok, u osób chorych na epilepsję może być powodem ataku.

TikTok we współpracy z organizacjami zajmującymi się wsparciem chorych na padaczkę oraz z samymi chorymi, postanowił wdrożyć odpowiednie zmiany. Przed obejrzeniem szybkiego, dynamicznego filmu, z żywymi i jaskrawymi kolorami w aplikacji pojawia się informacja z ostrzeżeniem. TikTok umożliwił także dokonanie zmiany w ustawieniach światłoczułości, każdy może dostosować ten parametr indywidualnie do siebie. Twórcy aplikacji zapowiadają także, że wprowadzone zmiany to dopiero początek, bo ma ich być dużo więcej.