Randkowane na Facebooku? Z Facebook Dating to możliwe!

Randkowane na Facebooku? Z Facebook Dating to możliwe!

Randkowanie w internecie kojarzymy przede wszystkim z Tinderem i raczej nikt z nas nie wpadłby na pomysł, aby określić Facebooka jako aplikację randkową. Ku zdziwieniu wielu osób, gigant postanowił wprowadzić kolejną aktualizację o nazwie Facebook Dating.

Każdy użytkownik może stworzyć na Facebook Dating swój profil, za pomocą którego będzie łączył się z innymi internautami. Dopasowanie ma opierać się na podobnych zainteresowaniach dwóch użytkowników aplikacji. Do interesujących nas osób możemy wysyłać polubienia oraz wiadomości. Kiedy ktoś odwzajemni polubienie będziemy mogli rozpocząć rozmowę. Co ważne, rozmowy w Facebook Dating są niezależne od Messengera.

Jak działa nowa funkcja aplikacji?

Użytkownikiem Facebook Dating będzie mógł zostać każdy, kto skończył 18 lat i ma urządzenie mobilne z systemem IOS lub Android. Każdy, kto chce rozpocząć korzystanie z serwisu musi wejść w swoją aplikację Facebooka, następnie kliknąć w poziome kreseczki na dole wyświetlacza i włączyć zakładkę Randki. Później za pomocą zaledwie kilku kroków wystarczy utworzyć swój profil i można korzystać z Facebook Dating do woli!

Jakie dane o użytkowniku są widoczne na profilu?

Facebookowi zależy na bezpieczeństwie internautów, dlatego imię oraz wiek pochodzą z profilu na Facebooku i nie można ich zmienić. Nazwisko nie jest widoczne, dopóki użytkownik nie doda nas do Listy sympatii, a my tego nie odwzajemnimy. Zamieszczenie pozostałych informacji jest w pełni dobrowolne.

W jaki sposób funkcjonuje dopasowanie?

Co ciekawe, sami wybieramy w jaki sposób aplikacja ma proponować nam kandydatów do randkowania. Możemy wybrać potencjalne dopasowania i w takiej sytuacji będą do nas dopasowane osoby z podobnymi zainteresowaniami, należące do tych samych grup czy wydarzeń na Facebooku. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy znajomi będą widzieć, że jesteśmy zalogowani w aplikacji. W tym obszarze Facebook zapewnia dyskrecję i obiecuje nie sugerować nam osób, które są w gronie naszych znajomych. Nigdzie nie pojawi się także informacja o tym, że dołączyliśmy do Randek. Jednak to od nas zależy czy znajomi znajomych będą do nas dopasowani.