Fakty o internecie, których mogliście nie znać

Fakty o internecie, których mogliście nie znać

Wiedzieliście o tym, że media społecznościowe są jednymi z najpopularniejszych stron internetowych? Prawdopodobnie część z was nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że niektóre internetowe serwisy ingerują w życie prywatne milionów ludzi na świecie. Weźmy na przykład pod uwagę tindera. Serwis ten całkowicie przetransformował sposób, w jaki pojmujemy znajdowanie miłości. Niektórzy sugerują, że ma to również realny wpływ na dzietność. Kto by pomyślał o tym, że aplikacja internetowa sprawia, iż rodzi się coraz więcej dzieci?

Wiedzieliście o tym, że pierwsza domena internetowa została zarejestrowana dokładnie w 1985 roku? Było to czymś absolutnie innowacyjnym, chociaż w dzisiejszych czasach nie możemy sobie wyobrazić tego, że rejestrowanie domeny może wywierać na kimś wrażenie, ponieważ ludzie na całym globie rejestrują dosłownie miliony domen.

Wiecie o tym, że dziennie wysyłanych jest ponad 500 milionów Tweetów za pośrednictwem Twittera? Ciekawym faktem jest to, że minęło już tyle lat od powstania tej strony. Pierwszy Tweet został wysłany dokładnie w 2006 roku.

Słyszeliście o najpopularniejszych filmach wideo na Youtubie?

Prawdopodobnie każdy z was słyszał kiedyś o tak zwanym filmie Gangnam Style. Był to w rzeczywistości zabawny teledysk do jednej z najpopularniejszych piosenek komediowych. W trakcie pisania tego tekstu pod teledyski koreańskiego zespołu Psy widniała liczba około 4 miliardów wyświetleń. Czy to dużo? A co, jeśli powiemy wam, że pod sławną piosenką dla dzieci znajduje się aktualnie 10 miliardów wyświetleń? Jeżeli nie wierzycie, wejdźcie na serwis Youtube i wyszukajcie piosenkę pod tytułem Baby Shark.

W ciekawostkach o internecie nie mogło zabraknąć ciekawostki na temat NASA. Ponieważ każdy z nas nie cierpi tego, gdy nasz internet działa zbyt wolno, warto zaznajomić innych o tym, jak szybki internet posiada stowarzyszenie NASA. Czy wiedzieliście o tym, że dysponują internetem o łączu z prędkością 91 gigabajtów na sekundę? Tak, nie pomyliliśmy wartości. Gigabajtów, a nie megabajtów. W porównaniu z przeciętnym internetem w Polsce, łącze dostępne w NASA jest ponad 15 000 szybsze.

W dzisiejszych czasach wiele rzeczy jest podłączonych do Internetu. Począwszy od smartfonów, a skończywszy na lodówkach. Ale nie są one tak dziwne, jak niektóre przedmioty. Jest kilka rzeczy codziennego użytku, takich jak parasole, t-shirty i butelki na wodę, które również korzystają z Internetu! Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że coraz więcej producentów tworzy tak zwane smart produkty, które gromadzą dane za pośrednictwem internetu. Czasami są to zwykłe przedmioty codziennego użytku.